Złote Gody 2021

50 lat temu, wypowiadając sakramentalne „TAK”, z ufnością przyrzekali sobie dzielić razem dobre i złe chwile. Ich piękna historia służy dziś za wzór i przykład dla młodych pokoleń, jak budować trwały i świadomy związek małżeński...

Po spędzonym wspólnie półwieczu ponownie przyszło im usłyszeć „Marsz Mendelsona” – tym razem 12 września 2021 r. w odremontowanej nie tak dawno sali tanecznej narewkowskiego ośrodka kultury, gdzie świętujące w tym roku swoje ZŁOTE GODY pary przywitali: Wójt Gminy Narewka - Jarosław Gołubowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narewce – Zenaida Łuksza.

W bieżącym roku ten wyjątkowy jubileusz obchodziło łącznie 6 małżeństw z terenu gminy Narewka. Przybyli na zaproszenie jej gospodarza goście zostali z tej zaszczytnej okazji uhonorowani medalami Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Nie zabrakło również upominków od Wójta Gminy Narewka: pamiątkowych koszy z kwiatami oraz okazjonalnych grawertonów i listów gratulacyjnych.

Uzupełnieniem części oficjalnej, podczas której usłyszeć można było wiele wzniosłych przemówień, stał się słodko-owocowy poczęstunek oraz sympatyczne rozmowy przy stole w gronie towarzyszących jubilatom rodzin. Całości dopełniła zaś muzyka, którą zebranym zaserwował śpiewający duet Ani i Piotra Skiepko.

Uroczystość okazała się sprzyjającym momentem do wspominania przeszłości oraz do sentymentalnych opowieści o tym, jak szybko te 50 ostatnich lat minęło... A co poniektórzy zdecydowali się nawet na publiczne wyznanie, iż „na lepszą drugą połówkę nie mogli trafić, i że absolutnie każdemu życzą właśnie takich BRATNIEJ DUSZY na całą resztę życia!”.

Do tych życzeń i my się dołączamy... A dostojnym jubilatom raz jeszcze życzymy kolejnych wspólnie spędzonych lat - w zgodzie, zrozumieniu i miłości.

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 535

Powrót na początek strony