Z pomocą uchodźcom

W piątek 22 października Wójt Gminy Narewka – Jarosław Gołubowski oraz dyrektor GOK Narewka – Marcin Siekierko udali się do Szpitala im. W. Mantiuka w Hajnówce, aby w ramach działań pomocowych na rzecz przebywających w tej placówce migrantów przekazać odpowiadające aktualnym potrzebom środki rzeczowe.

W gronie dostarczonych materiałów znalazły się przede wszystkim: „lekka odzież”- na szpitalny pobyt hospitalizowanych migrantów, ubranka niemowlęce, żywność z długim terminem przydatności, woda, soki i napoje oraz artykuły higieniczne, m.in. chusteczki nawilżane, papierowe ręczniki).

W związku z wynikłą potrzebą zapewnienia odpowiedniego miejsca do przechowywania dostarczanych środków, Gmina Narewka przekazała szpitalowi również meble, m.in. nieużytkowane już regały z biblioteki w Narewce.

Ze względu na nadmiar otrzymanej od mieszkańców gminy Narewka i okolic odzieży (dziękujemy serdecznie wszystkim za okazaną hojność i wsparcie) jej zbiórka w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce została wstrzymana, natomiast cały czas można przynosić inne niezbędne produkty. Ich wykaz znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/.../a.62958942.../2041329662684743/

Jednocześnie informujemy, iż Urząd Gminy Narewka oraz GOK w Narewce pozostają w stałym kontakcie z SP ZOZ Hajnówka i zgodnie z ustaleniami dotyczącymi wsparcia dla trafiających do szpitala uchodźców, odpowiadać będą na konkretne potrzeby i zapytania personelu hajnowskiej placówki zdrowia.

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 306

Powrót na początek strony