W pogoni za żubrem 12 maja 2023r.

W miniony piątek tj. 12 maja 2023 r. na parkingu leśnym "Pod dębami" w Świnorojach, w otoczeniu budzącej się do życia soczyście zielonej nietuzinkowej roślinności Puszczy Białowieskiej, odbyła się druga edycja pikniku sportowego „W pogoni za żubrem”, zorganizowana przez Wójta Gminy Narewka Jarosława Gołubowskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Narewce oraz Szkołę Podstawową w Narewce.

Młodzi zawodnicy z puszczańskich szkół podstawowych tj. Narewki, Narwii , Białowieży, Dubin oraz Orzeszkowa rywalizowali ze sobą w biegach na dystansie: klasy I-III 400m, IV-VI 500m i VII-VIII 800m, próbując przy okazji złapać uciekającego im króla puszczy

Po zakończonych biegach uczniowie stanęli do dalszej rywalizacji, zmagając się z konkursem przyrodniczym, układaniem puzzli przestrzennych oraz przeciąganiem liny. W ten sposób oprócz nagród indywidualnych zawodnicy walczyli o podium dla swojej szkoły w klasyfikacji grupowej. Po zsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji I miejsce wywalczyła Narewka ; II miejsce Narew; III Białowieża; IV Orzeszkowo i V Dubiny.

W przerwach między konkurencjami zawodnicy i kibice mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych na stoiskach promocyjnych wystawionych przez partnerów pikniku m.in. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie  Policję Hajnówka, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce, Nadleśnictwo Browsk oraz 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej, a także skorzystać z poczęstunku przy ognisku.

Na zakończenie imprezy odbyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez partnerów pikniku.

Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów zdecydowało się na udział w przygotowanych przez nas zmaganiach sportowych

i intelektualnych. Atmosfera jak i pogoda była gorąca, humory dopisywały, emocji nie zabrakło.

Dziękujemy uczestnikom za obecność oraz wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę finansowo, rzeczowo a także swoją obecnością, że wspólnie zachęciliśmy dzieci i młodzież do chociaż chwilowego porzucenia elektroniki na rzecz sportu, zachęcając przy tym do codziennej aktywności fizycznej.

Wspierali nas:

Sylwia Sikorska Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

starosta Powiat Hajnowski Andrzej Skiepko

wójt gminy Hajnówka Lucyna Grygoruk - Smoktunowicz

wójt gminy Białowieża Albert Litwinowicz

wójt gminy Narew Andrzej Pleskowicz

Mateusz Damian Gutowski - Radny Powiatu Hajnowskiego

Białowieski Park Narodowy

Nadleśnictwo Browsk

Policja Hajnówka

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

OSP Narewka

Bank Spółdzielczy w Brańsku

BAGAT LLC

Ceramika Budowlana Lewkowo Sp. z o o.

Arhelan

Sklep wielobranżowy "Karolinka"

Patronat medialny objęła TV Podlasie

 

Do zobaczenia w przyszłym roku

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 949

Powrót na początek strony