Nowoczesna multisportowa podłoga na sali gimnastycznej w SP Narewka!

Od połowy listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Narewce mogą odbywać lekcje wychowania fizycznego w zmodernizowanej sali gimnastycznej! Rozpoczęty w połowie września remont dobiegł końca, a jego efektem jest nowoczesna podłoga sportowa, która służy nie tylko na potrzeby szkolnych zajęć w-fu, ale i innych aktywności (m.in. pozalekcyjne zajęcia SKS dla uczniów placówki czy treningi piłki siatkowej dla dorosłych).

Nowa, multisportowa podłoga powierzchniowo-elastyczna w systemie legarowym  - Marmoleum Sport System Fix - idealnie sprawdza się w obiektach, gdzie uprawiane są różne rodzaje gier zespołowych - zarówno koszykówka, jak i futsal. Zastosowane w niej optymalne parametry równomiernie rozkładają obciążenia oraz amortyzują powierzchniowo uderzenia, zmniejszając zarazem ryzyko kontuzji, a tym samym podnosząc ogólny komfort i bezpieczeństwo uprawiania dowolnej dyscypliny sportowej.

Koszt przedmiotowej inwestycji - zrealizowanej staraniem Urzędu Gminy Narewka na rzecz poprawy warunków do rozwoju aktywności sportowych, a w konsekwencji kondycji fizycznej i zdrowia mieszkańców gminy - to 384 217, 34 zł. Środki na jej sfinansowanie pozyskano z dotacji rządowej, przyznanej Gminie Narewka za zdobycie I nagrody (czek na milion złotych!) w ogólnopolskim konkursie pt. "Rosnąca Odporność”.

W ramach ww. zadania wykonano również:
- izolację przeciwwilgociową,
- odmalowano ściany pomieszczenia,
- wymieniono oświetlenie na energooszczędne lampy LED w ilości 21 szt.

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 780

Powrót na początek strony