Gmina Narewka partnerem projektu „Otwórz się na pomoc”

W pandemii troska o zdrowie to dla wielu osób temat numer jeden. Zdarza się jednak, że zdrowie psychiczne schodzi na drugi plan. W czasie pandemii wiele osób, w tym coraz więcej dzieci, doświadcza uczucia niepokoju spowodowanego izolacją społeczną. Pojawiają się nowe lęki związane z obecną sytuacją, które sprawiają, że coraz więcej ludzi boryka się z objawami depresji. Często uzależnienia powodują poważne problemy i mają wpływ na życie całych rodzin, zwłaszcza w tak trudnym okresie, jak czas lockdownu, zamknięcia w domu.

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem "Otwórz się na pomoc - pandemia", który dostępny jest również w miejscach użyteczności publicznej na terenie gminy Narewka.

W ramach projektu udostępniamy Państwu interaktywny film „W SIECI”, poświęcony uzależnieniom od komputera. W materiale filmowym została stworzona specjalna sekcja „POSŁUCHAJ HISTORII”, w której przedstawione zostały historie dzieci borykających się z problemami, m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu, a także część poświęcona problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu.

„GRA”, gdzie zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika - 12 letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

 

To, jak zakończy się ta historia, zależy więc od Ciebie.


 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 266

Powrót na początek strony