Nietuzinkowa lekcja

Korzystając z uprzejmości oraz nieuniknionej w związku z wydarzeniami na polsko-białoruskiej granicy obecności na terenie gminy Narewka wojska, tj. pochodzącego z malowniczej „Krainy Wielkich Jezior Mazurskich” 11 Mazurskiego Pułku Artylerii im gen. J. Bema z Węgorzewa, w Szkole Podstawowej w Narewce odbyły się interesujące pogadanki edukacyjne dla uczniów klas: I-III, IV-VI oraz VII-VIII.

W czasie zorganizowanych 9 listopada spotkań poruszona została m.in. zasługująca na szczególną uwagę - zwłaszcza w kontekście nadchodzącego Święta Niepodległości - tematyka patriotyzmu. Młodzi słuchacze mieli okazję utrwalić swoją wiedzę z zakresu znajomości polskich symboli narodowych oraz zobaczyć na wyświetlonym filmie, jak wyglądają podejmowane przez wojsko czynności oraz zadania przewidziane planami operacyjnymi. Prelekcja pozwoliła także dowiedzieć się, jak wygląda zasadniczy sprzęt bojowy oraz nowoczesne uzbrojenie będące na wyposażeniu wspomnianego Pułku, a także przyjrzeć się jego oficjalnym odznakom - zarówno tym pamiątkowym, jak i rozpoznawczym. Wartością dodaną wykładu stała się również podróż w czasie do przeszłości, a w jej ramach prezentacja autentycznego munduru Armii Księstwa Warszawskiego (ubioru żołnierzy polskich w latach 1806–1815).

W podziękowaniu za możliwość organizacji tak nietuzinkowej lekcji na terenie szkoły, jej Dyrektor – p. Lilla Tarasiewicz oraz Sekretarz Gminy Narewka – p. Jan Chomczuk wręczyli obecnemu Dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii - płk Mariuszowi Majerskiemu oraz Starszemu Podoficerowi Dowództwa Pułku - st. chor. szt. Robertowi Kopiczko pamiątkowy upominek wykonany przez samych uczniów narewkowskiej podstawówki.

Na załączonych fotografiach relacja z przebiegu spotkania dla klas I-III.

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 302

Powrót na początek strony