Lekcje z klimatem - twórzmy je wspólnie!

22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, zapraszamy uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu.

To już drugie z serii spotkań Lekcje z Klimatem organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska cykl Lekcje z Klimatem to wsparcie dla nauczycieli, w tym wychowawców, w realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska oraz działań na rzecz klimatu. Pierwsze marcowe webinarium skierowane do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, spotkało się z dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem. Mamy nadzieję, że także kwietniowe wykłady wraz z atrakcyjnymi warsztatami - skierowane tym razem do uczniów - będą równie popularne oraz przyczynią się do zwiększenia świadomości klimatycznej wśród młodzieży.

Kiedy premiera? Czwartek, 22/04 o godz. 12:00

Gdzie? Webinarium dostępne będzie na stronie www.lekcjezklimatem.pl Nagrania z wydarzenia będą dostępne na stronie również po jego premierze.

Kto wykłada? Swoją wiedzą podzielą się naukowczynie Uniwersytetu Warszawskiego, współautorki publikacji „Klimatyczne ABC”, a także rówieśnicy uczniów - przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska:

dr Magdalena Budziszewska – psycholożka, pracowniczka Wydziału Psychologii UW. Naukowo zajmuje się analizą narracji, metodami jakościowymi w psychologii, emocjami, tożsamością i rozwojem w biegu życia. Prowadzi badania nad stresem, lękiem i depresją klimatyczną oraz psychologią działania na rzecz ochrony klimatui środowiska naturalnego. Miłośniczka gór i wszystkiego dzikiego.

dr Aleksandra Kardaś – fizyczka atmosfery, redaktorka serwisu „Nauka o klimacie” i współautorka książki pod tym samym tytułem. Pracuje na Wydziale Fizyki UW. Zawodowo zajmuje się popularyzacją wiedzy na temat pogody i klimatu. Interesujeją rozprzestrzenianie się informacji i dezinformacji. Uczniowie będą mieli także możliwość udziału w wirtualnych warsztatach kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz warsztatac „ubraniowych”, zwracających  uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody. W trakcie tych warsztatów podpowiemy proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w codziennym życiu. Zapraszamy Państwa uczniów do udziału w wydarzeniu!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Lekcje z klimatem - twórzmy je wspólnie!

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 283

Powrót na początek strony