Konkurs ortograficzny

Portal dyktanda.pl zwraca się z prośbą o pomoc w dotarciu z tą informacją do uczniów i dorosłych i zachęca do wzięcia udziału w Dyktandzie Zimowym, które organizowane będzie na przełomie grudnia i stycznia, w okresie świątecznej i zimowej przerwy w szkołach.

Czym można zająć się w domu podczas nadchodzących ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody!

Konkurs rozpocznie się wraz ze startem świątecznej przerwy w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą stopniowo pojawiać się następne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie wskazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie przez internet, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Powodzenia!

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 170

Powrót na początek strony