Klasa III gimnazjum na gali w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszwie

W dniu 26 lutego 2019 oficjalnie i jakże podniośle zakończyliśmy projekt Szkoły Dialogu z Warszawy dotyczący historii Żydów polskich, w którym uczestniczyli nasi wyjątkowi uczniowie z klasy III gimnazjum.

     W dniu 26 lutego 2019 oficjalnie i jakże podniośle zakończyliśmy projekt Szkoły Dialogu z Warszawy dotyczący historii Żydów polskich, w którym uczestniczyli nasi wyjątkowi uczniowie z klasy III gimnazjum. 

     Cała uroczystość miała miejsce w Teatrze Wielkim Opery Narodowej. Pierwszym etapem spotkania była gra integracyjna z nagrodami dla uczniów wszystkich szkół oraz czas na odwiedzenie stoisk organizacji związanych z edukacją i kulturą żydowską. Uroczysta Gala rozpoczęła się o godz. 12.00 a obecnych na niej było ok 1200 osób (60 szkół z całej Polski biorących udział w projekcie w 2018 roku). Wzięli w niej także udział zaszczytni goście tj. Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski, od którego usłyszeliśmy bezkompromisowe i mądre przesłanie, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, a także Polscy Żydzi ocalali z Holokaustu i Polacy uhonorowani tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Całość Gali przygotowanej bardzo uroczyście, elegancko i na wysokim poziomie uzupełniał mini koncert zespołu Hańba. W krótkich prezentacjach usłyszeliśmy o każdej ze szkół i ich zaangażowaniu w projekt, w tym także o Narewce. Dumni byliśmy widząc nazwę naszej szkoły i naszych uczniów na dużym ekranie. Trójka gimnazjalistów, Katarzyna Romańczuk, Wiktoria Charkiewicz oraz Grzegorz Sawicki,  reprezentowali naszą szkołę na scenie i odebrali upominki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali przekąskami i lodami ufundowanymi przez jednego ze sponsorów. Wydarzenie to było dla nas szczególne, nie tylko pod względem kulturalnym, ale również dlatego, że zobaczyliśmy podsumowanie naszej ciężkiej, ale owocnej pracy podczas warsztatów. Dnia dopełniła wizyta w Złotych Tarasach w niezawodnym MacDonald’s.

     Dziękujemy serdecznie Wójtowi Gminy Narewka Jarosławowi Gołubowskiemu za ufundowanie nam wyjazdu na tę ważną i piękna uroczystość.

     Ja osobiście dziękuje Uczniom za kolejną wspólną przygodę, która wierzę, że przyłożyła się do Waszej wszechstronnej edukacji i Waszego osobistego rozwoju. JESTEM Z WAS DUMNA! 

     Dziękuję także niezastąpionym towarzyszkom podróży do Warszawy - pani wice dyrektor Iwonie Sidoruk-Sawko oraz pani Eugenii Suchodole.

 

Paulina Weremiuk, opiekun projektu

Nauczyciel języka angielskiego

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 521

Powrót na początek strony