"Bezpieczeństwo na wsi widziane oczami dziecka"

7 grudnia br. Szkołę Podstawową w Narewce odwiedzili: specjalista ds. prewencji i promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku – pan Łukasz Gilewski oraz Wójt Gminy Narewka – Jarosław Gołubowski, którzy wspólnie z dyrektor narewkowskiej podstawówki – Lillą Tarasiewicz, byli organizatorami konkursów plastycznego oraz testowego pn. „Bezpieczeństwo na wsi widziane oczami dziecka”, dedykowanych uczniom właśnie tej szkoły.

Celem przedmiotowego przedsięwzięcia było propagowanie problematyki higieny i bezpieczeństwa pracy w rolnictwie indywidualnym oraz wykazu prac i czynności szczególnie niebezpiecznych w gospodarstwie rolnym, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia.
Przy ocenie prac artystycznych wzięta została pod uwagę zgodność z tematyką oraz estetyka, oryginalność i pomysłowość w jej zobrazowaniu, natomiast w przypadku pytań testowych – liczba poprawnie udzielonych odpowiedzi. W gronie wyłonionych przez komisję laureatów pierwszego z konkursów znalazło się 5 uczniów z klas I-III, a w gronie drugiego – 3 uczniów z klas IV-VIII.
Fundatorami uroczyście wręczonych dziś nagród byli: Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku oraz Wójt Gminy Narewka. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych tego rodzaju inicjatywach!

 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 1365

Powrót na początek strony