MARATONY KRESOWE "W krainie żubra" już za nami...
Jeśli ktoś chciałby policzyć ilość rowerów, jakie przewinęły się 23 sierpnia przez Gminę Narewka, to niewątpliwie miałby ogromną trudność… Niemniej jednak widowisko z tak dużą liczbą zapalonych kolarzy stanowiło niesamowite wydarzenie sportowe, jakie zarówno uczestnikom wyścigów, jak i dopingującym ich widzom, przyniosło ogrom emocji oraz niezapomnianą frajdę z cyklu: „W krainie żubra”.
Maratony Kresowe, bo o nich tu mowa, to sztandarowa impreza, która na dobre wpisała się w kalendarz obowiązkowych przedsięwzięć Gminy Narewka. W tym roku była to dokładnie 10. – jubileuszowa edycja tych popularnych igrzysk kolarskich. Wzięli w niej udział zarówno reprezentanci najmłodszego pokolenia rowerzystów, mieszczący się kategorii wiekowej od 3 do 6 lat, jak i nieco starsze dzieci oraz młodzież, którzy najczęściej próbowali swoich sił na dystansie 8 lub 15 km. W gronie zawodników nie zabrakło także grupy seniorów, którzy z ogromnym entuzjazmem włączyli się do rowerowych potyczek. Na co bardziej doświadczonych rowerzystów czekała natomiast trasa przez puszczę mierząca 33 km oraz najdłuższy z odcinków - 64-kilometrowy maraton.
Mimo niełatwej momentami jazdy, podczas której trzeba było uważać na śliskie odcinki trasy (efekt padającego wcześniej deszczu!), zawodnikom udało się pokonać trudności i dotrzeć do celu. Po osiągnięciu mety czekały na nich regionalne specjały - smaczna kiszka ziemniaczana z kiszonym ogórkiem oraz odpoczynek w przyjemnym miejscu, jakim jest strefa relaksu nad rzeką Narewka w centrum miejscowości. Zjeżdżających tu maratończyków witała przyjazna dla ucha muzyka oraz ciekawe stoiska reklamowe, w tym namiot promocyjny Gminy Narewka, do którego chętnie zaglądali poszukujący informacji o miejscowych atrakcjach turyści. Wytchnienie po sportowych zmaganiach zapewniały natomiast ławeczki w tutejszym amfiteatrze, na których zebrała się widownia gwarno oklaskująca maratończyków odbierających na scenie oryginalne drewniane medale oraz nagrody rzeczowe. Wręczali je Prezes Fundacji „Maratony Kresowe” – pan Mirosław Barej oraz Zastępca Wójta Gminy Narewka – pan Łukasz Zasim (będący jednocześnie pomysłodawcą projektu wspomnianych medali).
Sportowa rywalizacja okazała się wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych znajomości. Wielu zawodników zadeklarowało chęć ponownego wyścigu za rok, chwaląc atmosferę miejsca oraz wyjątkowość trasy, jaką przyszło im pokonać. A zatem… widzimy się za jakieś 365 dni – w jeszcze większym gronie ;) Satysfakcja gwarantowana!!!
Tymczasem polecamy Waszej uwadze relację zdjęciową z przebiegu tegorocznych MARATONÓW. Przy odrobinie szczęścia z pewnością odnajdziecie siebie lub znajomych na załączonych fotografiach