Na lądzie i wodzie - sportowy wrzesień nad Zalewem Siemianówka

Sportowa rywalizacja, dużo emocji, zacięcie w duchu walki o miejsca na podium – tak w kilku słowach można podsumować wrześniowy weekend na Starym Dworze nad Zalewem Siemianówka, podczas którego miały miejsce dwa równolegle odbywające się wydarzenia sportowe: organizowany po raz pierwszy w gminie Narewka Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Narewka oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2022, zabezpieczane przez OSP Siemianówka, w których zmierzyli się ze sobą zawodnicy z województw podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego, dostarczając przy okazji przepięknych widoków tym, którzy przyglądali się żeglarskim zmaganiom z brzegu.

Do udziału w pierwszym ze wspomnianych przedsięwzięć przystąpiło łącznie aż 13 zawodników z różnych miejscowości z województwa podlaskiego (Orla, Narew, Wasilków, Turośń Kościelna, Wojszki, Białystok), a nawet z mazowieckiego (Siedlce), w związku czym przeprowadzony został również miniturniej (na uproszczonych zasadach gry) dla osób, które utraciły szansę na awans do półfinału. Zimna aura pogodowa nie pokrzyżowała planów ani organizatorom, ani uczestnikom turnieju – rozpoczęte o godzinie 9:30 rozgrywki zakończyły się ok. godziny 19:00 - na chwilę przed spodziewanym tego dnia deszczem. Mieliśmy zatem sporo szczęścia!

Wielogodzinnej grze na kortach tenisowych na Campingu Stary Dwór przyglądali się spacerowicze oraz rodziny i znajomi zawodników, a także Wójt Gminy Narewka – Jarosław Gołubowski, który objął Turniej honorowym patronatem. Nie zabrakło przy tej okazji stoiska promocyjnego Gminy Narewka, które oprócz rozmaitych publikacji, folderów i gadżetów z serii „Narewka Naturalnie”, oferowało rozgrzewającą kawę i herbatę oraz prowadziło charytatywną zbiórkę środków na potrzeby rehabilitacyjno-lecznicze dla wnuczka mieszkańców gminy Narewka – Tymka Skiepko. Uzbierana kwota to 523 zł! Ślicznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do przedmiotowego działania, przekazując swoją cegiełkę wsparcia.

Zwycięzcą całodniowego turnieju został Paweł Dryl z Turośni Kościelnej, a kolejne noty na podium wywalczyli:  Marcin Twardowski (miejsce II) oraz Jakub Rutkowski (miejsce III). „Najlepszym z najlepszych” w miniturnieju okazał się natomiast Artur Skepka z Białegostoku, a kolejne lokaty udało się zająć Piotrowi Martyniuk (II m.) oraz Piotrowi Odzijewicz (III m.). Oprócz pucharów wręczonych za najlepsze wyniki na podium, zawodnikom przyznano nagrody specjalne:
- statuetkę za hart ducha – Marcin Chudawski
- statuetkę za ambitną grę – Jakub Odzijewicz (najmłodszy z uczestników - 17 lat)
- statuetkę za szczególnie kulturalną postawę na korcie – Andrzej Żyliński

W ocenie sprawującego nadzór Dyrektora Turnieju – pana Artura Skepka - najlepiej serwującym zawodnikiem okazał się Marcin Twardowski, a najlepiej returnującym - Paweł Dryl.

Dzięki hojności pozyskanego staraniem Urzędu Gminy Narewka SPONSORA ww. Turnieju – BOŚ Bank – najlepszym zawodnikom wręczono ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy za współpracę, licząc na przychylność przy okazji kolejnych tego typu inicjatyw w przyszłości.

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia foto-relacji, której do „pełni szczęścia” zabrakło w tym dniu chyba tylko kilku promieni słońca, rozświetlających twarze zawodników i podkreślających atrakcyjność lokalizacji, jaką jest Zalew Siemianówka i jego okolice…

Tekst i zdjęcia: Mariola German-Pietruczuk (UG Narewka)

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony